• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

swieta (2)Nauczyciele co roku stają w obliczu trudności, stresu i zgiełku inscenizacji oryginalnych świątecznych jasełek. Często są to kolejne nudne opowieści, nieciekawe stroje, brak pomocy pracowników i zapominalskich małych uczniów. Wszystkie te czynniki składają się na ten najbardziej stresujący dzień w roku dla nauczycieli szczególnie w przedszkolach i żłobkach, którzy są chętni do tego, aby pokazać talenty dzieci przez gamą publiczności rodziców i przyjaciół. Pytani o możliwe rozwiązania, nauczyciele zaproponowali następującą radę – należy zwrócić się do najbardziej innowacyjnych rozwiązań, zakupić duże wcześniej świetne stroje na jasełka, przede wszystkim ciekawe stroje zwierzątek na jasełka i zmienić to np. w musicale. Ponadto warto poszukiwać nowych koncepcji oferujących więcej oryginalnych treści i porad dla inscenizacji jasełek.

Wskazówki i porady dla nauczycieli w czasie świąt Bożego Narodzenia zatem są następujące.Zamiast tracić czas na to, by zrobić strój owieczki lepiej jest poświęcić się szukaniu inspiracji, a czapka owieczki na pewno znajdzie się w jakimś mądrym sklepie. Większość nauczycieli zgadza się, że główną trudność w inscenizacji udanych Jasełek jest sama gra. Nauczyciel najczęściej przyjmuje główną rolę narratora, to może pomóc dzieciom, które próbują chętnie zapamiętać skrypt, a także piosenki, zatem temu warto poświęcić uwagę.

Natomiast samo przebranie na jasełka na pewno się znajdzie np. w naszym sklepie. Jest tego szeroki wybór i w dobrych cenach. Stroje te są wysokiej jakości – raz zakupione przydadzą się też za rok, dwa czy pięć.

Categories: Rozrywka

Comments are closed.