• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Wytwórcy środków pielęgnacyjnych od narodzin rynku ścigali się w kreowaniu coraz to nowocześniejszych, niemal magicznych związków i wykorzystaniu jeszczeciekawszych i egzotycznie nazywanych komponentów. Maraton ten doprowadził jednakże do skutku takiego, że każdego dnia na skórę kładziemy krocie szkodliwych związków. Wiele z nich na przestrzeni lat ujawniło swe szkodliwe działanie. W opozycji do tego postmodernistycznego pędu kształtuje się coraz bardziej szanowana ekologiczna kosmetyka.

Czym odznaczają się kosmetyki naturalne?

Od jakiegoś czasu coraz wyraźniej możemy oglądać prąd zasadzający się na umieszczaniu w kosmetykach elementów wynikłych z roślinnego ekosystemu. Niejednokrotnie mogą być to półprodukty dobrze nieobce minionym pokoleniom. Drugą młodość przeżywają takie specyfiki, jak wosk pszczeli olej lniany i tym podobne zioła, czy olejki eteryczne. Jedna za drugą wyłaniają się także marki wystawiające na sprzedaż absolutnie naturalne produkty pielęgnacyjne, to znaczy takie, w jakich składzie nie znajdziemy obecności chemicznych substancji.

Jakie kosmetyki naturalne warto nabyć i ze względu na co?

Wiele kobiet obserwuje korzystne wyniki i skłania się totalnie przestawić na te nowe rozwiązanie. Jak jednak zainicjować, aby sprawdzić, czy eko-kosmetyki okażą się dla nas trafione? Na pewno warto wypróbować organiczne, natłuszczające masło do ciała lub złuszczający scrub do ciała. Wspomniane wyżej przykłady kosmetyków stają się coraz popularniejsze i dziecinnie łatwo jest wejść w ich posiadanie. Jest możliwym też zabrać się za ich samodzielny wyrób. Natłuszczające masło do ciała na bazie masła kakaowego lub shea to wyjątkowy specyfik, zwłaszcza na zimowe dni. Złuszczający scrub do ciała to kolejny perfekcyjny produkt na początek. Stworzony samodzielnie, przykładowo z mielonej kawy czy cukru z suplementem soku aloesowego i oleju arganowego wraz z sokiem z kokosa wyniesie nas niewiele, a spisze się znakomicie, zapewniając wyjątkowo gładką i jadwabistą skórę.

W imię uzupełnienia

Rozpoczynając przygodę z naturalną kosmetyką łatwo wpakować się w którąś z zasadzek zastawianych przez producentów. Coraz więcej opakowań na półkach sklepów atakuje oczy hasłami jak “eko” tudzież “natural”, jednak najzwyczajniej mogą być to puste slogany. Należy koniecznie studiować listy składników interesujących nas preparatów. Pożytecznie jest także wzbogacić wiedzę, przykładowo z pomocą sieci, dowiedzieć się, jakie składniki są organiczne i pożyteczne, a jakie krzywdzące.

Artykuł napisany dzięki
tej stronie

Categories: Moda

Comments are closed.