• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Nauka języka angielskiego z native speakerem przez Internet? Wypróbuj Preply!

W dzisiejszych czasach nikt chyba nie ma wątpliwości co do tego, że warto uczyć się języka angielskiego. W końcu jest to język, który umożliwia porozumiewanie się niemal w każdym zakątku świata. Jeśli planujemy podróż do Afryki czy Azji z pewnością to właśnie w języku angielskim będzie nam się najłatwiej porozumieć. Po angielsku na pewno z łatwością będziemy mogli komunikować się także w krajach Europy oraz oczywiście w Stanach Zjednoczonych czy Australii, gdzie język ten jest językiem urzędowym. Znajomość języka angielskiego przydaje się jednak także w innych sytuacjach. Z pewnością umiejętność rozmowy w tym języku, czytania oraz pisania otworzy przed nami szereg możliwości zawodowych. Dzięki biegłej znajomości angielskiego możemy starać się o dobrą pracę nie tylko w naszym kraju, ale również za granicą. Trzeba też pamiętać, że obecnie to właśnie język angielski jest najczęściej wykorzystywanym językiem sztuki, kultury, nauki czy biznesu.

Korzyści ze znajomości tego języka jest więc wiele. Trzeba jednak dużej samodyscypliny i odpowiedniej motywacji, by szybko nauczyć się dobrze mówić po angielsku. Nie bez znaczenia jest tu również metoda nauki, jaką wybierzemy. Największą popularnością obecnie cieszą się oczywiście kursy językowe organizowane przez różnego rodzaju szkoły językowe. Placówki te stosują różne metody. Nauka w takich szkołach ma jednak wiele minusów. Wśród nich podstawowym jest fakt, że trzeba swój plan dnia podporządkować grafikowi zajęć w szkole, a to nie zawsze jest możliwe. Angielskiego można uczyć się również samodzielnie w domu, korzystając z dostępnych materiałów do nauki języków, oglądając angielskojęzyczne kanały telewizyjne, na przykład BBC, CNN czy MTV lub po prostu korzystając z pomocy nauczyciela online. Ta ostatnia metoda staje się obecnie coraz bardziej popularna. Do nauki wykorzystuje się tutaj komunikator Skype, który umożliwia korepetycje online po angielsku. Wszystko to za sprawą możliwości, jakie zainteresowanym nauką języka angielskiego daje e-platforma edukacyjna Preply.com.

Swoja ofertę platforma Preply kieruje do ludzi, którym przede wszystkim zależy na osiągnięciu jak najlepszych wyników w nauce języka angielskiego przy jednoczesnym jak największym komforcie nauki. Nie ma tu znaczenia ani cel, jaki decyduje o podjęciu nauki, ani wiek czy stopień zaawansowania uczniów. Z propozycji Preply korzystać może niemal każdy. Użytkownikami serwisu są zarówno uczniowie i studenci, którzy w ten sposób chcą pomóc sobie w zdaniu odpowiednich egzaminów, przygotowaniu się do matury czy po prostu dzięki konwersacjom przez Skype z lektorami z Preply chcą podnieść swoje kompetencje językowe i rozwijać swoje zainteresowania. Korepetycje z angielskiego przez internet  jakie oferuje Preply to także świetna propozycja dla ludzi, którzy na c dzień nie mają zbyt wiele czasu, a chcą rozpocząć naukę języka angielskiego lub po prostu zależy im na podtrzymaniu kontaktu z tak zwanym żywym językiem. Termin zajęć jest tutaj indywidualnie ustalany między uczniem a lektorem. Dzięki wykorzystaniu możliwości sieci internetowej, która pozwala połączyć się z dowolną osobą przebywającą w dowolnym miejscu na świecie, nie ma również znaczenia miejsce, w jakim odbywa się lekcja. Z Preply angielskiego można się uczyć gdziekolwiek.

Preply - widok strony glownej

Bardzo dużą zaletą tego serwisu jest także fakt, że uczeń sam wybiera sobie nauczyciela spośród wielu propozycji. Każdy lektor współpracujący z Preply tworzy swój profil. Znaleźć można na nim nie tylko informacje dotyczące jego kwalifikacji, ale również te dotyczące jego zainteresowań. Dzięki temu można poznać wielu ciekawych ludzi i wybrać pomoc takiego nauczyciela, z którym nie braknie wspólnych tematów do rozmów. Tak ciekawe konwersacje z pewnością sprawią, że uczeń się w nie mocno zaangażuje, a to w prosty sposób przeniesie się na szybkie efekty nauki.

Preply służy pomocą także tym, którzy nie są zainteresowani nauką przez Internet i szukają profesjonalnego lektora w swojej okolicy. Dzięki temu, że profil każdego nauczyciela został zaopatrzony w informację o jego lokalizacji (podana jest t nazwa miejscowości, na przykład Katowice, Kraków, Bydgoszcz) w łatwy sposób można znaleźć osobę w swojej okolicy i umówić się z nią na zajęcia.

Preply nie wymaga od uczniów uczestnictwa w regularnych spotkaniach. Tak naprawdę ustalenie systemu nauki zależy tutaj od ucznia. Można zdecydować się na cotygodniowe (lub odbywające się z większą częstotliwością) spotkania z jednym nauczycielem. Można też co jakiś czas korzystać z pomocy innego lektora, co pozwoli na jeszcze większą poprawę swoich kompetencji językowych. Można też skorzystać jedynie z kilku lekcji w celu przećwiczenia jakiejś konkretnej sytuacji. Oczywiście za każdą godzinną konwersację przez Skype trzeba uiścić odpowiednią opłatę. Jej wysokość jest określona w profilu nauczyciela. Trzeba jednak zauważyć, że korepetycje z nauczycielami z Preply są tańsze niż tradycyjne lekcje z nauczycielami w szkołach językowych.

Podstawowe informacje o serwisie Preply:

Serwis Preply działa od dwóch lat. Powstał na Ukrainie po to, by umożliwić kontakt osób zainteresowanych nauką języków z profesjonalnymi nauczycielami z całego świata. Obecnie z pomocą tej platformy można odbywać konwersacje online z aż dwunastu języków obcych, w tym angielskim, niemieckim, włoskim i innych. Baza lektorów wciąż się powiększa.

Preply - logo

Categories: Nauka

Comments are closed.